SKIP TO CONTENT
Ëlektriskā mobilitāte visiem

CITROËN KĻŪST ËLEKTRISKS

Elektriskā mobilitāte visiem inspirëd by you all

CITROËN 100 GADU GARUMĀ IR DEMOKRATIZĒJIS AUTOMAŠĪNU, UN TAS VĒL NEBŪT NAV BEIDZIES!

Kopš 1919. gada Citroën ir viens no dalībniekiem, kas piedalās automašīnu demokratizācijā plašas sabiedrības vajadzībām. Šodien zīmols ienāk elektriskās mobilitātes laikmetā un plāno tur atstāt savu zīmi. Jūsu mobilitātes vajadzības mainās, un uzlabota mobilitāte Jums kļūst arvien svarīgāka, tāpēc vien Citroën nācās izmēģināt spēkus ar Vatiem. Zīmols jau šobrīd piedāvā 100% elektriskus modeļus, uzlādējamus hibrīda modeļus un pat 4-riteņu motociklu, kuru var vadīt jau no 14 gadu vecuma. Un tam visam iedvesma bijāt JŪS un Jūsu ikdienas paradumi automašīnu izmantošanā. Nosakiet savu elektrisko sakritību!

KĀDS IR JŪSU ELEKTRO PROFILS?

Uzlādējamais hibrīds

Vai ikdienā veicat īsus pārbraucienus, bet nedēļas nogalēs dodaties tālu prom no pilētas? Tad uzlādējamais hibrīds ir domāts tieši Jums! C5 Aircross SUV uzlādējamā hibrīda autonomija 100% elektriskā režīmā ir līdz 50 km, bet garākiem pārbraucieniem pārslēdzieties uz iekšdedzes dzinēja režīmu.

100% ëlektrisks

Vai Jūs ikdienā galvenokārt veicat īsus pārbraucienus un savā maršrutā varat ērti piekļūt elektrisko automašīnu uzlādes stacijām? Vai vēlaties ietaupīt naudu un būt atbildīgs par vidi? Izvēlieties 100% elektrisko automašīnu!

 

UZLĀDES RISINĀJUMI

Kā uzlādēt savu automašīnu neatkarīgi no tā, vai tā ir elektriska vai hibrīds?

Elektrificētas automašīnas uzlādē ir iesaistīti 5 galvenie elementi: elektrotīkls, uzlādes stacija, uzlādes kabelis, kā arī automašīnā iebūvētais lādētājs un akumulators.

Lai uzzinātu visu par uzlādi ikdienā, iepazīstieties ar pieejamajiem uzlādes risinājumiem!

OPTIMIZĒJIET AUTONOMIJU

Kā Jūs varat optimizēt autonomiju un maksimāli izmantot akumulatora uzlādes jaudu? Lai to uzzinātu, Jums noderēs mūsu sniegtie padomi!

SAVIENOTIE Ë-PAKALPOJUMI

Izmantojiet attālināti vadāmus pakalpojumus un dodieties piedzīvojumos! MyCitroën lietotnē iestatiet atlikto uzlādi vai precīzu laiku salona termiskai sagatavošanai, sēžot mājās uz dīvāna. 

BIEŽĀK UZDOTIE JAUTĀJUMI

KĀ ES VARU NOTEIKT SAVA ELEKTROAUTO AUTONOMIJU?

Tāpat kā iekšdedzes dzinēja automašīnā, arī elektriskās automašīnas patēriņa informācija ir redzama mērinstrumentu panelī. Autonomija tiek aprēķināta reāllaikā, un šajā aprēķinā tiek ņemts vērā Jūsu braukšanas stils un citi ietekmējošie faktori. Tomēr ir jāņem vērā dažas lietas: uzlādējamā hibrīda automašīnai zilas gaismas diode uz salona atpakaļskata spoguļa informē Jūs, kad izmantojat 100% elektrisko režīmu, bet Jūsu mērierīces uzrādīs gan elektrisko autonomiju, gan degvielas autonomiju. Lai Jūs vienmēr zinātu savas automašīnas uzlādes statusu, MyCitroën lietotne būs patiesi noderīga.

KĀDA IR MANA ELEKTROAUTO AUTONOMIJA?

Elektriskās automašīnas autonomiju ietekmē vairāki faktori. Tie ietver Jūsu braukšanas ātrumu un stilu, pārvadājamo kravu, salona apsildes un gaisa kondicionēšanas izmantošanu, ceļa reljefu u.c. 

Skaitļu ziņā C5 Aircross SUV uzlādējamais hibrīds 100% autonomija ir 50 km (WLTP ciklā), bet 100% elektriskām automašīnām autonomija sasniedz pat 330 km (WLTP ciklā).

KĀDAS IR CITROËN HIBRĪDA ĪPATNĪBAS? 

Citroën uzlādējamais hibrīds ir elektriskā un iekšdedzes dzinēju apvienojums. 100% elektriskā režīmā baudiet paaugstinātu veiktspēju, tūlītēji pieejamu griezes momentu un efektīvu paātrinājumu. Kad vēlēsieties doties prom no pilsētas kņadas, iekšdedzes dzinējs Jūs aizvedīs kurp vien vēlaties.

KUR UN KĀ ES VARU UZLĀDĒT SAVU ELEKTRISKO AUTOMAŠĪNU?

Esiet drošs – ir pietiekami daudz uzlādes iespēju! Neatkarīgi no tā, vai esat mājās, birojā vai ceļā, Jūs nekad neapstāsieties. Mājās varat izmantot parasto sadzīves kontaktligzdu, pielāgoto Green`Up kontaktligzdu vai WallBox uzlādes risinājumu.

Darba vietā, ja nav speciālu uzlādes risinājumu, varat pieprasīt to izveidošanu savam darba devējam. Esot ceļā Citroën savienotie pakalpojumi informēs par tuvākajām uzlādes stacijām.

CIK ILGS LAIKS NEPIECIEŠAMS AUTOMAŠĪNAS UZLĀDEI?

Uzlādes laiks ir atkarīgs no izmantotā uzlādes stacijas veida (jaudas). Ir vairāki uzlādes staciju veidi – gan privātie, gan publiskie – ar vairākiem jaudas līmeņiem.

KĀ ES VARU IERĪKOT KONTAKTLIGZDU UZLĀDEI VAI WALLBOX UZLĀDES STACIJU DAUDZDZĪVOKĻU MĀJĀ?

Neatkarīgi no tā, vai dzīvojat privātmājā vai daudzdzīvokļu ēkā, Citroën noteikti būs Jums piemērots, bet par uzlādes stacijas ierīkošanu mēs sniegsim visu nepieciešamo informāciju un iepazīstināsim ar mūsu partneriem. Lai padarītu Jūsu dzīvi vieglāku, Citroën pārstāvis palīdzēs Jums no A līdz Z. Kad Jūsu vajadzības būs noteiktas un piedāvājums pieņemts, uzstādītājs pasūtīs nepieciešamo aprīkojumu tieši Jūsu vajadzībām. Uzstādītājs paliks Jūsu rīcībā un uzraudzīs instalācijas atbilstošu darbību. Pateicoties Eiropas direktīvai par "tiesībām uz kontaktligzdu", Jūs varat pieprasīt elektrisko automašīnu uzlādes stacijas uzstādīšanu savā daudzdzīvokļu mājā vai darba vietā.

VAI IESPĒJAMS IESTATĪT NOTEIKTU UZLĀDES LAIKU?

Jā, protams! Jūs varat iestatīt atlikto uzlādi, kā arī salona termiskās sagatavošanas laiku. Pateicoties MyCitroën lietotnei un Citroën savienotajiem pakalpojumiem, elektriskā braukšana nekad vēl nav bijusi tik vienkārša.

VAI ELEKTRISKAJĀM AUTOMAŠĪNĀM IR ATBILSTOŠAS APDROŠINĀŠANAS POLISES? 

Jā, un daži apdrošinātāji elektroautomašīnu apdrošināšanas polisēm piedāvā arī atlaides.

KĀ ES VARU IZVEIDOT MY CITROËN KONTU?

MyCitroën lietotne ir pieejama Android un iOS operētājsistēmām. Lai izveidotu kontu, Jums ir jāreģistrējas, kā arī Jums ir nepieciešams automašīnas reģistrācijas dokuments, lai savienotu pārī savu automašīnu ar lietotni un varētu izmantot visas tās piedāvātās iespējas. Izmantojiet visas savas automašīnas digitālās sistēmas un visu ar Citroën saistīto pakalpojumu priekšrocības!

CIK MAKSĀ UZLĀDE?

Braukšana ar elektroautomašīnai izmaksā ievērojami mazāk nekā pārvietojoties ar iekšdedzes dzinēja automašīnu. 

Formula, kuru izmanto, lai aprēķinātu elektroautomašīnas pilnas uzlādes cikla izmaksas, ir ļoti vienkārša: akumulatora kapacitāte kWh x cena par kWh. 

Viena kilovatstunda maksā aptuveni 0,18 eiro.

C5 Aircross SUV hibrīda elektriskā akumulatora jauda ir 13,2 kWh. Viena uzlāde maksās aptuveni 2,37 eiro. Bet 100% elektriskai automašīnai ar 50 kWh akumulatoru paredzamās izmaksas par 100 km būs 2,80 euro.