Eko braukšana

Légende ci-dessous
Eko braukšana

SEKOJIET LĪDZI DEGVIELAS PATĒRIŅAM

01_Maîtrisez-votre-conso-de-carburantCITROËN pēta savu automašīnu ietekmi uz vidi, sākot jau no to projektēšanas posma. Viens no šādas pieejas uzdevumiem ir samazināt degvielas patēriņu. Automašīna, ko esat iegādājušies vai grasāties iegādāties, atspoguļo jaunākos sasniegumus šajā jomā.

Šajā sadaļā ir ietverti padomi un labākās prakses piemēri, kas palīdz kontrolēt automašīnas degvielas patēriņu.

Šie vienkāršie ieteikumi ir saistīti ar automašīnas lietošanu un uzturēšanu. Būtisks faktors ir braukšanas stils, jo tas var samazināt degvielas patēriņu līdz par 15%.

Izlasiet šo sadaļu un uzziniet, kā samazināt automašīnas degvielas izdevumus. Padomus esam sakārtojuši pēc to nozīmīguma, balstoties uz vidējo ietaupījumu ilgā laika posmā.

 

PAREIZAIS PĀRNESUMS

02_Soyez-toujours-sur-le-bon-rapport-de-vitesseVIENMĒR IZVĒLĒTIES ATBILSTOŠU PĀRNESUMU! Atbilstoša pārnesuma izvēle ir vienkāršs veids, kā optimizēt degvielas patēriņu.

Lai gan reizēm satiksmes vai drošības dēļ ir jābrauc nemainīgā ātrumā, bieži ir iespējams braukt ar mazākiem motora apgriezieniem.

Ja automašīnai ir manuālā pārnesumkārba, ieslēdziet augstāko iespējamo pārnesumu. Ja Jūsu automašīnā ir pārnesumu pārslēgšanas indikators, iespēju robežās brauciet ar ieteikto pārnesumu. Darbojoties ar mazāku apgriezienu skaitu, motors patērē mazāk degvielas pat tad, ja šķiet, ka tam ir grūtāk virzīt automašīnu.

Ja automašīnai ir elektromehāniskā vai automātiskā pārnesumkārba, pārnesumu maiņa automātiski pielāgojas vadītāja braukšanas stilam. Izmantojiet šo funkciju, kad vien tas iespējams, un brauciet plūstoši. Lietojiet akseleratora pedāli ar mēru, un automātiskā pārnesumu funkcija optimizēs degvielas patēriņu, izvēloties piemērotāko pārnesumskaitli. Braucot ar 50 km/h piektajā, nevis trešajā pārnesumā, degvielas patēriņš tiek samazināts par 20-25%.

Tas ir labs veids, kā ietaupīt degvielu, vienlaikus samazinot trokšņu līmeni. Kad automašīna stāv uz vietas, piemēram, pie luksofora krustojumā, neatstājiet ieslēgtu pirmo pārnesumu. Ieslēdziet neitrālo pārnesumu, lai nenoslogotu sajūgu.

Ja automašīnai ir Stop&Start funkcija, motors izslēgsies automātiski. Šī funkcija ļauj būtiski samazināt degvielas patēriņu, braucot pa pilsētu.

ĀTRUMA KONTROLE

03_Roulez-sans-agressivité...BRAUCIET PLŪSTOŠI UN MĒRENĀ ĀTRUMĀ! Nervozas vai agresīvas braukšanas laikā, kad ātrums tiek nepārtraukti samazināts un palielināts, degvielas patēriņš nevajadzīgi palielinās.

Neievērojot pietiekamu distanci līdz priekšā esošajai automašīnai, Jūs noslogojat gan motoru, gan bremzes, it īpaši braucot pa pilsētu. Turklāt degvielas patēriņu ievērojami palielina braukšana lielā ātrumā.

Kad vien iespējams, brauciet vienmērīgā ātrumā un ievērojiet distanci līdz priekšā braucošajai automašīnai. Ja Jūsu automašīnai ir kruīza kontrole vai ātruma ierobežotājs, iespēju robežās izmantojiet to, lai uzturētu vienmērīgu ātrumu. Kad ātrums jāsamazina, centieties bremzēt laicīgi, nevis pēdējā brīdī.

Ja iespējams, centieties prognozēt ātruma samazināšanu un bremzēt ar motoru. Atlaidiet akseleratora pedāli, lai vispār nepatērētu degvielu. Uzmanīgi vērojiet ceļu, lai paredzētu satiksmes situācijas. Piemēram, izvēlieties atbilstošu ātrumu un agrāk samaziniet to, lai neapstātos pie luksofora, ja tas ir iespējams. Brauciet mērenā ātrumā, lai automašīna patērētu mazāk degvielas. Īsumā — ja vēlaties ietaupīt naudu, brauciet plūstoši.

AUTOMAŠĪNAS KRAVA

04_Roulez-sans-surcharger...NEPĀRSLOGOJIET AUTOMAŠĪNU! Jo smagāka ir automašīna, jo vairāk tiek noslogots motors un palielinās degvielas patēriņš. Ja iespējams, nevadājiet automašīnā liekus priekšmetus, it īpaši ja tie ir smagi.

Iespēju robežās centieties kravu izvietot automašīnas iekšpusē. Uz jumta novietota krava ietekmē automašīnas aerodinamiku un degvielas patēriņu. Izmantojiet jumta bagāžnieku tikai tad, ja nav citu iespēju. Noņemiet jumta bagāžnieku, ja to vairs neizmantojat.

GAISA SPIEDIENS RIEPĀS

05_Vérifiez-régulièrement...REGULĀRI PĀRBAUDIET GAISA SPIEDIENU RIEPĀS! Ja gaisa spiediens riepās ir pārāk zems, ir lielāka rites pretestība. Motoram ir lielāka slodze, un līdz ar to palielinās arī degvielas patēriņš.

Ja gaisa spiediens riepās ir pārāk zems, tās var pārkarst, zaudēt saķeri ar ceļu un nodilt. Bojājumu dēļ riepas var saplīst. Daudzos mūsu automašīnu modeļos uzstādītā riepu spiediena kontroles sistēma ir vērtīga palīgsistēma, taču tā neaizstāj regulāras spiediena pārbaudes.

Gaisa spiediena izmaiņu iemesls var būt arī temperatūras svārstības. Piemēram, aukstā laikā (pārejas laikā no vasaras uz ziemu) spiediens krītas. Tādēļ neaizmirstiet regulāri pārbaudīt gaisa spiedienu riepās; it īpaši tad, ja temperatūra pēkšņi krītas, kā arī gadījumos, kad automašīnā tiek pārvadātas smagas kravas. Rūpējoties par savu drošību, ievērojiet ražotāja ieteikto gaisa spiedienu, kas jāuztur riepās zemas temperatūrā.

Ziemas riepas ievērojami palielina rites pretestību, braucot pa sausu ceļu. Sliktos laika apstākļos tās uzlabo drošību, bet, ja braukšanas apstākļi ir labi, tās vajadzētu nomainīt.

BRAUCIENU PLĀNOŠANA

06_Bien-préparer-ses-déplacementsPLĀNOJIET SAVUS BRAUCIENUS! Satiksmes sastrēgumos un biežu, īsu braucienu laikā degvielas patēriņš ir lielāks. Intensīvas satiksmes apstākļos vadītāji nereti brauc samērā haotiski, pastāvīgi bremzējot un uzņemot ātrumu. Šādā veidā nevajadzīgi tiek palielināts degvielas patēriņš.

Plānojiet un apvienojiet braucienus, lai tie būtu pēc iespējas rentablāki. Ja iespējams, izvairieties no braukšanas sastrēgumstundās un no satiksmes sastrēgumiem. Plānojiet braukšanas maršrutu, nodrošinot plūstošu braucienu, pēc iespējas samazinot ātruma palielināšanas / samazināšanas reižu skaitu un veicamo attālumu.

Ja esat nonākuši satiksmes sastrēgumā, izslēdziet automašīnas motoru. Motora izslēgšanai jākļūst par ieradumu arī tad, kad apstājaties tikai uz īsu mirkli. Tādējādi tiks samazināts gan degvielas patēriņš, gan izmešu daudzums.

MOTORA IESILDĪŠANA

07_Roulez-pour-chauffer-votre...IESILDIET MOTORU BRAUCOT! Jo aukstāks ir automašīnas motors, jo vairāk enerģijas tam vajag, lai virzītu automašīnu. Ziemas laikā īsos braucienos degvielas patēriņš var pieaugt pat par 50%. Iedarbinot automašīnu, nedarbiniet motoru tukšgaitā. Tiklīdz tas iespējams, sāciet braukt mērenā ātrumā. Braucot motors iesils ātrāk. Modernos automašīnu modeļus var iedarbināt, nespiežot akseleratora pedāli, jo tas nekādi nepalīdz iedarbināt automašīnu, bet gan tikai patērē degvielu.

AIZVĒRTI LOGI

08_Roulez-les-vitres-closes...BRAUCIET AR AIZVĒRTIEM LOGIEM! Ja braucat ar ātrumu līdz 50 km/h, neveriet vaļā logus un lūku, jo pretējā gadījumā tiek ievērojami palielināta aerodinamiskā pretestība.

Tas arī attiecas uz kabrioletu nolaižamajiem jumtiem. Braucot lielā ātrumā, aizveriet logus, lai ietaupītu degvielu. Gaisa temperatūras pazemināšanai salonā izmantojiet automašīnā uzstādīto gaisa kondicionēšanas sistēmu. Kad automašīna pārvietojas lielā ātrumā, gaisa kondicionētājs ir īpaši efektīvs.

BAROŠANAS KONTROLE

09_Gérez-les-consommateur-de-...KONTROLĒJIET SISTĒMAS, KAS PATĒRĒ DAUDZ ENERĢIJAS! Visas automašīnā esošās elektrosistēmas ar enerģiju apgādā motors. Tādēļ, jo vairāk elektroenerģijas sistēmas izmanto, jo lielāks ir degvielas patēriņš. Risinājums ir visai vienkāršs — bez vajadzības neatstājiet elektrosistēmas ieslēgtas.

Izslēdziet sēdekļu vai aizmugurējā loga apsildes funkciju un salona ventilatoru vai izvēlieties sistēmu zemāko iestatījumu, kas atbilst Jūsu prasībām. Gaisa kondicionētājs izmanto motora radīto enerģiju.

Kad gaisa temperatūra ir augsta un Jūs cenšaties automašīnas salonā uzturēt zemu temperatūru, degvielas patēriņš var pieaugt par 25%. Izmantojiet gaisa kondicionēšanas sistēmu ar apdomu. Ja šī sistēma ir automātiska, neiestatiet temperatūru, kas ir ļoti zema vai par 4-5 grādiem zemāka nekā gaisa temperatūra automašīnas ārpusē. Tādējādi Jūs ne vien samazināsiet degvielas patēriņu, bet arī izvairīsieties no atšķirīgo temperatūru negatīvās ietekmes, iekāpjot automašīnā vai izkāpjot no tās. Ja automašīna ilgu laiku ir atradusies saulē, lēnām uzsāciet braukt ar izslēgtu gaisa kondicionētāju un atvērtiem logiem, lai izlaistu no salona karsto gaisu.

Pēc tam varat aizvērt logus un uzturēt nemainīgu gaisa temperatūru ar kondicionētāja palīdzību. Lai automašīnā nebūtu pārāk karsts, centieties to novietot ēnā. Ja tomēr esat novietojuši automašīnu saulē, izmantojiet logu aizsegus vai aizlaidnes. Ja automašīnai ir aizlaidnes, aizveriet tās (it īpaši tad, ja automašīnai ir jumta lūka).

SERVISA APKOPES

10_Entretenez-régulièrement-votre-véhiculeREGULĀRI VEICIET AUTOMAŠĪNAS APKOPI! Ja automašīna (tās motors, pārnesumkārba, gaisa kondicionētājs, riepas utt.) netiek pienācīgi apkopta, tā darbojas neefektīvāk un patērē vairāk degvielas. Lai automašīna darbotos maksimāli efektīvi, automehāniķim regulāri jāveic automašīnas apkope. Pārliecinieties, ka visas izmantotās detaļas un maināmās daļas (eļļa, gaisa filtrs, riepas utt.) ir CITROËN ražotāka ieteiktas, un uzņēmums tās ir testējis un nodrošina garantiju. Ikviena automašīnas detaļa atbilst detalizētai specifikācijai. Piemēram, motoreļļa ne vien ieeļļo detaļas, bet arī palīdz nodrošināt motora efektivitāti. Tas attiecas uz lielāko daļu automašīnas detaļu. Gaisa kondicionēšanas sistēma, kam nav veikta apkope, ievērojami palielina degvielas patēriņu. Uzturēt automašīnu labā stāvoklī ir Jūsu interesēs, jo pareizi uzturēta automašīna patērē mazāk degvielas, ir uzticamāka.

AUTOMAŠĪNAS IEBRAUKŠANA

11_Bien-roder-pour-bien-roulerIEBRAUKŠANA PLŪSTOŠĀKAI DARBĪBAI. Jūs nupat esat iegādājies jaunu automašīnu. Lai nodrošinātu maksimālu efektivitāti, automašīnai ir nepieciešams neliels iebraukšanas periods. Optimālo degvielas patēriņu automašīna sasniegs pēc 3000 – 5000 km nobraukuma.

Īsumā — piestrādājiet pie automašīnas iebraukšanas, lai maksimāli palielinātu tās darbības efektivitāti un ietaupītu naudu.